Finanse osobiste w jednym miejscu

Znajdź produkt dla siebie!

Korzyści z posiadania konta osobistego

27:04:2023 Konta bankowe

Istnieje wiele banków oferujących różne produkty kont osobistych. Mimo, że oferty i koszty się różnią, prawie wszystkie konta oferują dostęp do aplikacji internetowych lub mobilnych, które pozwalają w wygodny sposób przeglądać historię rachunku, wykonywać transakcje, wygodnie płacić rachunki i wykonywać przelewy.

 

Darmowe konta osobiste.

Najbardziej atrakcyjne są oczywiście konta osobiste darmowe. Te jednak, mogą zawierać pewne ograniczenia.  Może to być np. ograniczona liczba bezpłatnych transakcji w cyklu miesięcznym. Może też wystąpić opłata za wypłaty z bankomatów poza wybraną przez bank siecią.

 

Dobre konto osobiste czyli jakie?

Dobre konto osobiste powinno działać dla nas jak najbardziej opłacalnie. Powinniśmy być z niego zadowoleni na co dzień. Powinno więc nie tylko zapewniać bezproblemową obsługę płatności, czy analizę historii konta. Powinno ułatwiać codzienne korzystanie (oferując np. płatności i aplikacje mobilne). Powinniśmy tez wybrać konto najbardziej odpowiadające naszym potrzebom – jeśli np. dużo kupujemy w Internecie wskazane jest żeby do konta dołączana była bezpłatna karta kredytowa, lub e-portfel, a mniej nas w tym wypadku interesuje darmowa wypłata z bankomatów. Jeśli z kolei w większości przypadków używamy gotówki – potrzebujemy bezpłatne wypłaty w bankomatach wszystkich sieci, a mniej nam zależy np. na bezpłatnych przelewach internetowych. Dlatego też bardzo istotne jest zapoznanie się z wszelkimi udogodnieniami które oferowane są wraz z kontem osobistym.

 

Jak wybrać najlepsze konto.

Jeśli decydujemy się założyć konto osobiste, powinniśmy zapoznać się z ofertami różnych banków i porównać aktualne opcje, aby wybrać najlepszą opcję dla naszych potrzeb. Pamiętajmy także, aby sprawdzić aktualny stan opłat i uprawnień. Nie sugerujmy się tylko i wyłącznie promocjami oferowanymi dla nowych klientów zakładających konto. Większość banków oferuje prezenty lub punkty, które klienci mogą akumulować i wymieniać na produkty lub usługi. Coraz częściej ofertowana jest usługa częściowego zwrotu wydatków zrealizowanych w danym, początkowym okresie używania konta. Pamiętajmy jednak, że wszelkie te usługi to dodatki, często jednorazowe. Czasem kusząc się na marketing, może okazać się że ukryte opłaty związane z używaniem konta mogą nas kosztować więcej niż uzyskamy z obiecanych dodatków.  

 

Konta osobiste są w praktyce wygodnymi i praktycznymi produktami bankowymi, które pozwalają kontrolować i bezpiecznie przechowywać i wykorzystywać nasze pieniądze. Decyzja o założeniu konta osobistego powinna zatem zostać dobrze rozważona, aby znaleźć produkt, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom.